Japońskie Obrabiarki Elektroerozyjne
Wszystkie produkowane przez firmę Sodick obrabiarki wgłębne posiadają napędy liniowe, liniały optyczne, sztywny żeliwny korpus oraz podzespoły ceramiczne i objęte są 10 letnią gwarancją na dokładność pozycjonowania.
przesuwy: 800x600x500
Z - opcja 800mm
max. ciężar detalu: 3000kg
przesuwy: 900x600x400
max. ciężar detalu: 2000kg
przesuwy: 1200x800x400
Z - opcja 600mm
max. ciężar detalu: 4000kg
przesuwy: 1500x1000x600
max. ciężar detalu: 8000kg
Wszystkie produkowane przez firmę Sodick elektrodrążarki drutowe CNC posiadają silniki liniowe, absolutne liniały optyczne, sztywny żeliwny korpus i podzespoły ceramiczne. Silniki liniowe w połączeniu z precyzyjnym odczytem liniałów optycznych Heidenhaina o rozdzielczości 0,01 mikrometra pozwalają na bardzo precyzyjne pozycjonowanie. Nowoczesne sterowanie przestrzenne, umożliwia przygotowanie technologii bezpośrednio z bryły, skraca czas przygotowanie obróbki, upraszcza obsługę i eliminuje możliwość powstawania błędów. W rezultacie obrabiarki korporacji Sodick są bezkonkurencyjne w zakresie dokładności i wydajności obróbki elektroerozyjnej.
Użyte podzespoły ceramiczne, dzięki niezwykle niskiemu współczynnikowi rozszerzalności cieplnej, wysokiej rezystancji elektrycznej, odporności na starzenie, wysokiej sztywności, niskiemu ciężarowi sprawiają, że wysoka dokładność obróbki i wysoka niezawodność jest utrzymywana przez długie lata eksploatacji.
W czerwcu 2021 roku Sodick ogłosił wprowadzenie do sprzedaży nowej wersji wycinarek drutowych wyposażonych w funkcję iGroove - gamę innowacyjnych technik, które będą standardem w wycinarkach drutowych serii Sodick ALC400/ ALC600. Więcej na ten temat piszemy na naszym blogu - nowe wycinarki drutowe Sodick z funkcją iGroove >>>