Chris Hellyer przedstawia nowe rozwiązania wykorzystane w elektrodrążarkach Sodick z serii AL-G

Filozofią Sodick jest dążenie do najwyższego poziomu dokładności, minimalnego zużycia elektrod, szybkości i wszechstronności obróbki w celu zapewnienia klientom produktów najwyższej jakości.
Od ponad 20 lat korporacja Sodick jest jedynym producentem, który wyposaża elektrodrążarki w napędy osi oparte na silnikach liniowych, zapewniając zarówno wysoką dynamikę pracy, jaki i żywotność. Seria Al-G kontynuuje te rozwiązania, wprowadzając dodatkowo nowe sterowanie. Nowe sterowanie wykorzystuje sztuczną inteligencję już na etapie przygotowania technologii. Duży 19- calowy ekran LCD upraszcza obsługę. Nowa wersja sterowania jest znacznie szybsza. System oświetleniowy oparty na LED-ach informuje o stanie pracy maszyny. Maszyna jest przystosowana do współpracy z robotem. Standardowo maszyny wyposażone są w układy zwiększające wydajność obróbki zgrubnej (układ TMM- o 50 V wyższe napięcie), zwiększające wydajność i dokładność obróbki wykańczającej (układ BSN) oraz w układy zmniejszające zużycie elektrody (układ SGF).
Warto podkreślić, że 90% podzespołów użytych do produkcji maszyn wykonano samodzielnie w zakładach korporacji Sodick.
Seria AL-G obejmuje 3 modele maszyn różniące się wielkością: AL40G, AL60G, AL80G. Wszystkie wyposażone są w system THCOM, kompensujące przesunięcia wynikające ze zmian temperatury.